FARBY DEKORACYJNE

PHD-JOY

Ekskluzywna farba do wnętrz.
Stworzona na bazie pyłu brokatowego i drobnej miki, tworząca barwne refleksy świetlne.
Charakteryzuje się wysokimi walorami dekoracyjnymi przy jednoczesnej prostocie wykonania.
Jest ciekawym rozwiązaniem zarówno w pomieszczeniach prywatnych jak i użyteczności publicznej.
Produkt oparty jest na dwóch bazach SILVER i GOLD.

PHC-FREW

Wielokolorowa farba na bazie wodnej do zastosowania wewnątrz. Jest łatwa i wszechstronna w zastosowaniu, dzięki czemu pozwala na stworzenie wielu efektów dekoracyjnych. Farba zastosowana wraz z odpowiednimi dodatkami pozwala na stworzenie wielochromatycznych dekoracji z refleksami światła i poświaty metali szlachetnych oraz umożliwia uzyskanie efektu unikatowych plam w różnych odcieniach.
Farbę można nakładać na podłoża gipsowe lub drobnoziarnistej zaprawy, jeżeli zostało odpowiednio przygotowane.

PHC-FREB

Oferujemy Państwu wielobarwne wykończenie na bazie wody do stosowania we wnętrzach, łatwe w użyciu, dostępne w kolorze białym i czarnym. Bardzo wszechstronny produkt jest idealnym rozwiązaniem we wszystkich pomieszczeniach, gdyż jego drobinki wraz z odpowiednimi dodatkami dają możliwość stworzenia różnorodnych efektów stopniowania odcieni i delikatnych kontrastów wypukłości.

PHC-TIM

Zmywalne wykończenie wnętrz z niską podatnością na zabrudzenia i bardzo dobrą odpornością mechaniczną.
Farba akrylowa na bazie wody, która posiada matowo-perłową strukturę, jest łatwa w zastosowaniu.
Farba świetnie wygląda w nowoczesnych jak i tradycyjnych pomieszczeniach.

PHC-SPAR

Farba matowa z dodatkiem brokatu. Po nałożeniu, tworzy intensywne iskrzenie, zmieniając swój wygląd wraz ze zmianą kąta padania światła. Doskonale nadaje się do pomieszczeń prywatnych jak i komercyjnych. Dekoracja łatwa w wykonaniu

PHC-STYLANTI

Akrylowa metaliczna farba na bazie wodnej do zastosowania wewnątrz pomieszczeń.
Jest zmywalna, dobrze kryjąca. Pozwala na osiągnięcie dekoracji charakteryzującej się intensywnymi refleksami świetlnymi zmieniającymi swój wygląd wraz ze zmianą kąta padania światła.
Doskonała do pomieszczeń klasycznych jak i nowoczesnych.
Jest dostępna w wielu gamach kolorystycznych.

Dekoracja łatwa w wykonaniu

TEKNOS

wysokiej jakości farby do wnętrz

BIORA 20

Wodorozcieńczalna lateksowa farba akrylowa do malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Jest łatwa do nakładania i tworzy półmatową powłokę, łatwą do utrzymania w czystości.
Jest szczególnie zalecana do stosowania na ścianach i sufitach w kuchniach, klatkach schodowych, przedsionkach. Ściany i sufity w domach, biurach, pomieszczeniach użyteczności publicznej, salach szkolnych i szpitalnych (z wyłączeniem sal operacyjnych), żłobkach i przedszkolach. BIO20 może być nakładana na powierzchnie betonowe, szpachlowane, gipsowo-kartonowe, tynk i cegłę.
Farba jest bezpieczna do stosowania, ponieważ nie zawiera żadnych rozpuszczalników organicznych i w związku z tym z powłoki paruje jedynie woda.

BIORA 4

Wodorozcieńczalna akrylowa farba lateksowa do malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Jest łatwa do nakładania i tworzy matową, gładką powierzchnię.
Ściany i sufity w domach, biurach, pomieszczeniach użyteczności publicznej, salach szkolnych i szpitalnych (z wyłączeniem sal operacyjnych), żłobkach i przedszkolach. BIORA 4 może być nakładana na powierzchnie betonowe, gipsowo-kartonowe, cegłę, tynk i płyty konstrukcyjne.
BIORA 4 jest bezpieczna do stosowania, ponieważ nie zawiera rozpuszczalnika i w związku z tym z powłoki paruje jedynie woda.

BIORA 7

Matowa farba do ścian

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI
Oczyścić nowe podłoża z brudu i kurzu. Uprzednio malowane powierzchnie zmyć środkiem czyszczącym do farb RENSA SUPER. Zmatowić twarde lub błyszczące powierzchnie i usunąć kurz. Usunąć całkowicie stare powłoki malarskie jeśli były malowane farbą kredową lub klejową. Sufity, które nie są wodoodporne zaleca się zagruntować rozcieńczalnikowym podkładem, np. FUTURA 3. Wygładzić wszelkie nierówności powierzchni przy użyciu odpowiedniej szpachlówki z serii SILORA. Suchą szpachlówkę spiaskować i usunąć pozostałości.
NAKŁADANIE
Powierzchnie betonowe, tynkowe, szpachlówkę, cegłę, płyty gipsowo-kartonowe i pilśniowe malować bezpośrednio BIORA 7 lub zagruntować farbą BIORA 3. Powierzchnie stalowe zagruntować farbą antykorozyjną FERREX AQUA. Farbę przed użyciem dokładnie wymieszać. W razie konieczności farbę rozcieńczyć wodą. Nakładać wałkiem, pędzlem lub natryskowo w jednej lub dwu warstwach. Do natrysku bezpowietrznego zastosować dyszę o średnicy 0.017 – 0.021″.

WARUNKI PODCZAS NAKŁADANIA
Powierzchnia do malowania musi być sucha. W czasie aplikacji i w okresie schnięcia wyrobu temperatura otaczającego powietrza, malowanej powierzchni i farby powinna być wyższa niż +5oC a wilgotność względna powietrza powinna wynosić poniżej 80%. Dobra wentylacja w czasie nakładania farby i jej wysychania przyspiesza proces schnięcia.
KONSERWACJA
Ostateczne formowanie powłoki, w normalnych warunkach zajmuje około 4 tygodni i dopiero po upływie tego czasu powłoka osiąga ostateczną trwałość i twardość. W tym czasie z powłoką należy postępować ostrożnie. Pomalowaną powierzchnię można oczyścić przez delikatne wycieranie. Do czyszczenia należy używać wilgotnej ściereczki lub miękkiej gąbki. Unikać grubej szczotki i silnego ścierania.